INTRONAUT ORGANIZIRA UVODNI TEČAJ IZ ANALITIČKE PSIHOLOGIJE – JUNGOVSKE ANALIZE

Drage kolege i kolegice psihoteraputi, budući psihoterapeuti (edukanti) i svi ljubitelji jungovske analize, , od ožujka do studenog kroz 6 vikend seminara, u Zagrebu ćemo organizirati UVODNI TEČAJ IZ ANALITIČKE PSIHOLOGIJE – JUNGOVSKE ANALIZE, koji će voditi Velimir B. Popović, jungovski psihoanalitičar i docent pri Odsjeku za psihologiju na Sveučilištu Beograd i predavač na Međunarodnoj školi za analitičku psihologiju (ISAP) u Zurich.

Svrha tečaja: upoznavanje sa osnovama analitičke psihologije (teorije) i jungovske analize (prakse).

Ciljevi: stjecanje teorijskih znanja i vještina iz Analitičke psihologije-jungovske analize, neophodnih za potonje teorijsko i praktično bavljenje analitičkom psihologijom. Tečaj ne predstavlja edukaciju iz Jungovske analize/psihoterapije, ali može pomoći polaznicima tečaja da se po odslušanom tečaju opredijele za dublje i trajnije bavljenje analizom kroz višegodišnju edukaciju.

Kome je tečaj namijenjen: psihoterapeutima koji imaju želju raditi na svom izrastanju i individuaciji; onima koji namjeravaju da u svoj terapijski rad uvedu (integriraju) pojedine aspekte teorije i prakse Analitičke psihologije-jungovske analize. I svima zainteresiranim za jungovsku analizu.

Ishod tečaja: Upoznavanje polaznika tečaja s teorijom/teorijama Analitičke psihologije i kritičko preispitivanje njenih osnova. Ovladavanje metodama i tehnikama jungovske analize.

Teorijske teme koje će se posebno razmatrati za vrijeme tečaja su:

Jungov model psihe;
Jungova teorija ličnosti;
škole analitičke psihologije;
sklop i dinamika ličnosti;
kolektivno (i lično) nesvjesno i arhetipovi;
test asocijacija riječi i kompleksi;
psihologija snova u učenjima K. G. Junga i post-jungovaca;
simbol i predodžba;
proces individuacije i simboli;
razvoj ličnosti, životni ciklusi;
osnove razvojne psihologije i psihopatologije;
psihološki tipovi;
psihologija mitova i bajki;
sinkronicitet;
osnove jungovske analize;
analiza vs. psihoterapija;
faze i ciljevi analize;
transfer i kontratransfer;
jungovske terapijske tehnike (aktivna imaginacija, analiza snova, terapija u pijesku, art terapija, jungovska tjelesna terapija, terapija igrom i plesom).

Praktična nastava:
individualni rad na snovima;
interaktivno polje (grupnog) snivanja;
aktivna imaginacija;
tjelesni rad na snovima.

Trajanje tečaja: 6 mjeseci. Prijava se odnosi na sudjelovanje u svih 6 seminara. Cijena po seminaru je 750 kn (100 EUR). PRVI SEMINAR održat će se u subotu 13. i nedjelju 14. ožujka. UŽIVO! Mjesto i vremenski raspored naknadno ćemo javiti. Prijave i pitanja ovdje ili na info@intronaut.org ili na 098 91 76 575

Ostali termini:

TRAVANJ: 17. i 18.

SVIBANJ: 15. i 16.

LIPANJ: 12. i 13.

LISTOPAD: 9. i 10.

STUDENI: 13. i 14.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Scroll to Top