Radionica “METAFORE” Tomaža Flajsa u CITIS-u 08.-10.-12.2023.

Dragi svi,

pozivam vas  na radionicu Metafore, koji će se u organizaciji Centra za integrativnu geštalt terapiju i savjetovanje (CITIS)  održati 08.-12. prosinca 2023. u Zagrebu, pod vodstvom Tomaža Flajsa, geštalt terapeuta i supervizora.
Na radionici je ostalo još nekoliko slobodnih mjesta.
Ova radionica je održana u veljači ove godine i bila je odlična.
Radionica će se održati u Zagrebu prema sljedećem rasporedu:
– Petak – 17-21.30
– Subota 09-19,30 (pauza 2 sata za ručak)
– Nedjelja 8.30-13.30
Kotizacija za seminar iznosi 150 eura. Upute na račun CITIS-a
U prilogu je sažetak radionice i CV voditelja.
Prijava i detaljnije informacije na: edukacije@citis.hr ili citis.zg@gmail.com i na mobitel 091 1793 363.

 

Kratak CV:

Tomaž Flajs posjeduje EAP European Certificate of Psychotherapy i redovni je član Evropskog društva za geštalt terapiju EAGT-a, gdje ima status supervizora. Također posjeduje GATLA certifikat kao i GPTI (Gestalt Psychotherapy and Training Institute from Great Britain) diplomu iz geštalt psihoterapije. Bio je predsjednik Slovenskog društva za geštalt terapiju SLOGES i predsjednik Slovenske krovne udruge za psihoterapiju (SKZP). Sada je predsjednik EAGT Odbora za ljudska prava i društvenu odgovornost . Suosnivač i direktor je GITA- e, Instituta za geštalt terapiju u Ljubljani, gdje radi kao geštalt psihoterapeut, supervizor i trener. Također vodi treninge u Hrvatskoj i u Kini. Piše članke o geštalt psihoterapiji među kojima su: „Muški i sram“, „Političke dimenzije psihoterapije“ i „Rad sa metaforama u Geštalt terapiji“ izdani u Slovenskoj reviji za psihoterapiju Kairos. Koautor je knjige „Dodo razgovara: vodič kroz psihoterapiju“.

 

 

 

Sažetak radionice:

Metafore (metaforički) shvaćam kao ‘most’. Sa stajališta svijesnosti pojedinca metafore mogu poslužiti kao most između figure (onog eksplicitnog, čega je svjestan) i pozadine (onog implicitnog, čega nije svjestan). Sa stajališta komunikacije između ljudi metafore mogu poslužiti kao most između njihovih različitih referentnih okvira. U slučaju psihoterapije možemo ih koristiti kao most između pozadine klijenta i pozadine terapeuta. Stoga, kao takve, mogu biti sredstvo kontakta i jačanja svijesnosti. Geštalt terapija svojim fenomenološkim i eksperimentalnim stavom nudi bogate mogućnosti rada sa njima, posebice onima koje se pojavljuju u sadašnjoj situaciji u kojoj su dvoje ili više ljudi zajedno. Radionica je kombinacija teorije, gdje predstavljam svoje razumijevanje metafora kao temelja za različite upotrebe metafora, i iskustvenih vježbi usmjerenih na jačanje kreativnosti, podizanje svijesnosti i istraživanje različitih mogućnosti upotrebe metafora u psihoterapiji.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Scroll to Top